درباره سرخوشی بی دلیل

سرخوشی بی دلیل

پروژه سرخوشی بی دلیل پوستر فراخوان پروژه سرخوشی بی دلیل

این پروژه مجموعه شامل فعالیت هایی است که نحوه های مختلف ارائه آثار هنری در حوزه ی عمومی و شهری را در بر می گیرد و از هنرمندان دعوت می کند تا ایده هایی برای نمایش آثارشان خارج از محیط گالری ها، در مکان های عمومی مثل فروشگاه ها ، دفاتر خدماتی و کارگاه ها در سطح شهر ارائه کنند.
نمایشگاه در مکان های مختلفی در سطح شهر بر پا خواهد شد، و شامل مداخله و دستکاری در فضاهای عمومی و چیدمان های موقعیت مدار و نمایشگاه های کوچک و سیار و هنر های اجرایی است. در رونمایی این پروژه در گالری محسن ، از فضای گالری نه برای نمایش دادن آثار بلکه صرفا به عنوان محیطی پویا به منظور اطلاع رسانی و تبادل نظر بین مخاطبان و هنرمندان استفاده خواهد شد.
این امر در واقع تمرینی خواهد بود برای هنرمندان و علاقه مندان تا بنوانند در فضای شهری و در تقابل با عموم مردم و گروهی که کمتر قدم در فضای گالری ها می نهند دست به اجرای آثاری بزنند که در کنار نمایش یک اثر هنری  قابلیت برقراری ارتباط با طیف گسترده تری از مردم و بر انگیختن چالش های اجتماعی معاصر را داراست.
به این منظور، پروژه و هنرمندان آن، به دنبال مکان های عمومی و نیمه عمومی می گردند و سعی در برقراری ارتباط با  افراد شاغل در حوزه های کاری مختلف در سطح شهر  و گفتگو با آنان خواهند داشت. بخشی از این جریان به طور مشخص به مستند نگاری پروسه شکل گیری، رایزنی و همفکری با صاحبان صنف برای نمایش دادن یا ندادن آثار اختصاص خواهد داشت. در نتیجه این جریان از طریق عادات روزمره رایج ایرانیان در ارتباطات پیرامونی شان، راهی برای گفتگو با  مخاطبین وسیع تری می گشاید تا هنر در حلقه ی اقشار خاص تا ابد محصور باقی نماند.
در بازه زمانی یک ساله تعریف شده برای پروژه، هر ماه چندین پروژه از طریق وب سایت پروژه و بروشورهای مختلف معرفی می شود. این اعلان، در عین حال فراخوانی ست باز برای همه ی هنرمندان، تا در صورت تمایل به این پروژه بپیوندند و از ما برای اطلاع رسانی کمک بگیرند.

وب سایت پروژه:
www.sarkhoshi.com
تماس با ما:
beinghappy4[at]gmail[dot]com

for English version please visit project’s page on parkingallery

3 Responses to درباره سرخوشی بی دلیل

 1. mina bozorgmehr says:

  خوشحال می شم که در جریان اتفاقات قرار بگیرم.
  فعلاً تا دو ماهی در سفر هستم.
  ولی در سال آینده حتماً اگر امکانش باشه همکاری خواهم کرد.
  در ضمن خط ۱۱ هم فکر کنم بتونه به نوعی بی دلیل سر خوش بشه.
  بعداً راجع بهش می تونیم یه فکرایی بکنیم.
  گوود لاک
  میم

 2. سلام. من جلال الدین مشمولی مدیر گروه هنری حجم سبز هستم. گروهی که در سال ۱۳۸۷ پروژه هنر در روستا را در کشور راه اندازی کرد . این گروه با ۴۰ هنرمند نقاش، عکاس، مجسمه ساز و هنرمندان جدید به روستاهای مختلف کشور (۶۶ روستا ) در ( ۱۱ استان ) سفر کرده تا یک هنر تعاملی و مشارکتی بین هنر و جامعه روستایی را رقم بزنند که تا کنون بیش از ۱۰۰۰۰ روستایی ( کودک و نوجوان مرد و زن ) در این طرح شرکت نموده و در تمامی شهرستان ها هنرمندان نیز مشارکت همسویی با این گروه داشته اند و نتایج آن هم در کشور و هم در فراسوی ایران به بار نشسته است و هم اکنون این پروژه با کمی تغییرات اجرایی همچنان پابرجا مانده و در حال ادامه روند برنامه های هنری خویش است.
  البته هدف مااز ین ارتباط بیشتر آشنایی این گروه با شما است که هدفی مشترک داریم. با رفتن به سایت مورد نظر و در قسمت هنر در روستا می توانید اهم فعالیت های ما را مشاهده فرمائید. هنر در روستا در سه بخش تعریف شده است. ۱٫ مردم روستا و آثارشان ۲٫ هنرمندانی که به روستاها سفر می کنند ۳٫ دبیرخانه هنر در روستا محل اجرایی و دائمی این برنامه در یک روستا
  خیلی خوشحال خواهیم شد تااین ارتباط سمت و سویی دوطرفه به خود بگیرد
  با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>